Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2021, 10:25 Aktualizované dňa 28.07.2021 o 12:08

Raši: Toto leto nápadne pripomína minulý rok. Vláda by mala zabudnúť na dovolenky

Hlas-SD vyzýva vládu, aby sa pripravovala na tretiu vlnu.

Strana Hlas-SD kritizuje vládu za slabú prípravu na tretiu vlnu pandémie. 

"Toto leto a neaktivita vlády nápadne pripomína minulý rok. Vyzývame vládu, aby pracovala a pripravovala sa na tretiu vlnu," uviedol poslanec Richard Raši. Vláda by podľa neho mala zabudnúť na dovolenky. 

Vláda podľa Rašiho podcenila očkovanie. „Hlavným dôvodom je stále problém s fyzickou dostupnosťou vakcíny, ale aj nízkou dôverou vo vakcináciu a vo vládu,“ myslí si poslanec.

Hlas hovorí o donútení a diskriminácii

Prijatú novelu zákona, ktorá umožňuje Úradu verejného zdravotníctva pri prijímaní pandemických opatrení prihliadať na COVID preukazy, považuje za dôkaz, že vláda rezignovala na komunikáciu s občanmi, preto pristúpila k donúteniu a diskriminácii. Podotkol, že aj financie na kampaň už sú, no nevidieť ju.

Raši považuje za zásadnú chybu, že sa netreba registrovať po každej návšteve zo zahraničia. Na druhej strane kritizuje kontrolu pendlerov.

Zaujíma ho aj to, ako sa bude kontrolovať dodržiavanie karantény a ako boli posilnené kapacity na trasovanie.

Pri nemocničnej a ambulantnej liečbe mu chýba pandemický plán vychádzajúci zo skúsenosti z predošlého obdobia, ale aj jasná testovacia stratégia.

Ministerstvo reaguje

Rezort zdravotníctva zdôraznil, že nenecháva nič na náhodu a na tretiu vlnu sa priebežne pripravuje.

"Ministerstvo aktívne pracuje na zvýšení zaočkovanosti obyvateľstva. Vytvorili sme viaceré možnosti vakcinácie. Očkuje sa vo vakcinačných centrách v nemocniciach, vo veľkokapacitných očkovacích centrách, vo firmách, mobilnými očkovacími tímami či v ambulanciách lekárov," povedala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. 

Rezort dodáva, že pracuje na zintenzívnení komunikačnej kampane v súvislosti s očkovaním.

"V spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva sa pracuje na zefektívnení trasovania kontaktov, sekvenácii pozitívnych vzoriek či monitoringu spodných vôd," poznamenala Eliášová. 

"Prosíme opozíciu, aby z pandémie COVID-19 nerobila politickú tému a nezneisťovala verejnosť zavádzajúcimi vyjadreniami, ale ak jej ide skutočne o ľudí žijúcich na Slovensku, aby práve naopak – pridala ruku k dielu a konštruktívnymi vyjadreniami pomohla vyviesť Slovensko z pandémie," doplnila Eliášová. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.