Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2016, 18:22

Kotleba zavádza špeciálne hliadky vo vlakoch. Veliteľom bude poslanec Krupa

Poslanec Kotlebovej strany hovorí o tom, že hliadky sú prvým krokom k zriadeniu domobrany v kraji.

Kotleba zavádza špeciálne hliadky vo vlakoch. Veliteľom bude poslanec Krupa
Zdroj: Facebook Petra Krupu

Župan banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba spustil v pondelok špeciálne hliadky vo vlakoch. Veliteľom hliadky bude podľa portálu tvnoviny.sk poslanec za ĽSNS Peter Krupa. Ten sa v posledných týždňoch zviditeľnil tým, že do parlamentu prišiel so zbraňou. 

Podľa Milana Uhríka z ĽSNS sú tieto hliadky prvým krokom k zriadeniu domobrany v kraji. Vo vlakoch budú v trojčlenných skupinách a majú ich tvoriť dobrovoľníci.

Podľa slov Kotlebu to budú "špeciálne vycvičení muži odolní voči stresu a fyzicky zdatní." "Ak bude nutné, v zmysle zákona, do príchodu polície páchateľa zadržia," popísal svoju predstavu líder ĽSNS. 

"Štát nevie ochrániť slušných ľudí," vyhlásil na tlačovej konferencii Kotleba.  Hliadky zatiaľ nemajú špeciálne povolenie a do vlakov si budú kupovať lístky.

Hliadky majú byť podľa Kotlebu reakciou na víkendový prípad, kedy mladík vo vlaku napadol 21-ročnú ženu. Pýtal od nej jedno euro a keď mu ho nedala, škrtil ju a bil päsťou do tváre.  

Marian Kotleba v parlamente obhajoval svojho poslanca Milana Mazureka

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.