Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2016, 14:57

Minister Mosta robí čistky. Končí človek, ktorého spájajú s kauzou kompa

Šéf rezortu životného prostredia László Solymos sa dohodol na ukončení spolupráce s Ladislavom Lazárom.

Minister Mosta robí čistky. Končí človek, ktorého spájajú s kauzou kompa
Zdroj: HN/Marek Kmeť

Ladislav Lazár ako šéf Vodohospodárskej výstavby končí. Na ukončení spolupráce sa s ním dnes dohodol minister životného prostredia László Solymos (Most-Híd). Informoval o tom Juraj Rybanský z odboru komunikácie envirorezortu.

"Minister považuje tento štátny podnik za strategický pre rezort i pre štát," uviedol Rybanský. Do riadneho výberového konania povedie štátny podnik Andrej Kasana, ktorý v ňom doteraz zastával funkciu vedúceho odboru bezpečnosti priehrad.

Lazárovo meno sa spomínalo v súvislosti s kauzou obstarávania kompy cez Dunaj, pre ktorú čelil pokusu o odvolávanie na pôde Národnej rady SR vtedajší šéf rezortu Peter Žiga (Smer-SD).

Šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič označil Lazára za "donebavolajúceho zlodeja, podvodníka a klamára."

Opoziční poslanci vtedy hovorili o manipulácii verejného obstarávania a významných škodách pre štát. Žiga kritiku opozície odmietal. Tvrdil, že štát v prípade kompy neprišiel o jediné euro a nikto nič neukradol.

Matovič v súvislosti s prípadom poukázal na fakt, že celkové ročné náklady na fungovanie starej kompy cez Dunaj, ktorú prevádzkoval štátny Slovenský vodohospodársky podnik, ešte v roku 2013 predstavovali 490 671 eur.

Nový prevádzkovateľ, súkromná spoločnosť Ponton City, však bude podľa Matoviča pri zvýšení ceny nafty o 0,50 eura na liter podľa podmienok novej zmluvy z júna 2015 pýtať za prevádzku kompy ročne 4,95 milióna eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata