05.04.2016, 16:39

Lipšic vracia útok Kočnerovi: V normálnej krajine by takýto človek bol vo väzení

Podnikateľ Marian Kočner na tlačovke obvinil Lipšica z klamstva. Ten Kočnera prirovnal k Varehovi.

"V normálnej krajine by takýto človek bol vo väzení alebo v zločineckom podsvetí," píše v statuse na sociálnej sieti poslanec a šéf hnutia NOVA Daniel Lipšic o podnikateľovi Marianovi Kočnerovi.

Prirovnal ho k Varehovi

Podľa Lipšica o tom bola aj voľba generálneho prokurátora za vlády Ivety Radičovej v roku 2010 (ide o Jozefa Čentéša, ktorý sa nikdy generálnym prokurátorom nestal, hoci bol po viacnásobnom hlasovaní zvolený, pozn. red.).

"Mnohým išlo o veľa - o vlastnú bezpečnosť," píše Lipšic. Preto, tvrdí, že sa našlo šesť poslancov koalície, ktorí hlasovali v tajnej voľbe za Dobroslava Trnku aj napriek tomu, že riskovali pád vlastnej vlády. Šiesti poslanci boli "pravdepodobne za Most-Híd a SDKÚ," ako dodáva v zátvorkách.

Kočnera prirovnáva k podnikateľovi Mikulášovi Varehovi, ktorý bol v roku 2011 zadržaný a odsúdený na 12 rokov za daňové úniky. Pre Kočnera podľa Lipšica bolo nevytvorenie pravicovej vlády po tohtoročných voľbách kľúčové.

100-tisíc za informácie o Lipšicovi

Lipšic píše, že ľudia podozriví z trestnej činnosti sa môžu brániť takým spôsobom, aký si sami zvolia. "Verejne diskutovať s osobami z mafiánskych zoznamov, ktoré sú podozrivé z prania špinavých peňazí, by však slušní ľudia nemali," dodáva Lipšic.

Kočner na tlačovej konferencii ostro obvinil šéfa Sme Rodina Borisa Kollára z viacerých klamstiev a podvodov. V úvode brífingu sa podnikateľ bránil voči obvineniam Daniela Lipšica a ďalších opozičných poslancov ohľadom daňových podvodov.

Kočner na brífingu obvinil z klamstva aj Lipšica. A na záver svojho vyše 45-minútového prejavu vyzval ľudí s ponukou. „Vyhlasujem verejnú ponuku. Každý, kto mi prinesie informáciu, ktorá je pravdivá a budem si ju vedieť overiť, na Borisa Kollára, dostane 10-tisíc eur. A každý, kto mi prinesie informáciu na Daniela Lipšica, dostane 100-tisíc eur."

Práve som sa dozvedel o predvolaní pre Igora Matoviča a mňa na tri dni začínajúc od zajtra, kedy chce NAKA v Nitre odpeč...

Posted by Daniel Lipšic on 5. apríl 2016

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.