Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2016, 14:23

Tí, čo nakúpili CT-čka, majú skončiť v base. Poslanec SNS sa pustil do kauzy Ficovej vlády

Šéf parlamentného výboru pre zdravotníctvo Štefan Zelník kritizoval aj podpis zmluvy na informačný systém za 18 miliónov eur.

Nemocnica
Zdroj: TASR/Ilustračná snímka

"Tí, čo nakúpili CT-čka, majú skončiť v base,” povedal včera v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 poslanec SNS a šéf parlamentného výboru pre zdravotníctvo Štefan Zelník. Podobným kauzám by podľa neho zabránilo zavedenie hmotnej zodpovednosti politikov.

To si myslí aj o bývalom šéfovi Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Igorovi Serváčkovi. "Mal by sedieť v cele predbežného zadržania," povedal Zelník. Dôvodom je podpísanie zmluvy za takmer 18 miliónov eur, ktorej predmetom je dodávka informačného systému na vydávanie a správu čipových kartičiek poistenca. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) ju už dal zrušiť.

"Toto nebola náhoda, toto niekto podľa mňa urobil úmyselne. Vedel, že je po voľbách, budem tu, nebudem, rýchlo podpíšem a dovidenia. S takýmito ľuďmi sa treba nekompromisne vysporiadať," povedal dnes v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 Zelník. Vecou by sa preto podľa neho mali zaoberať orgány činné v trestnom konaní a Serváček by mal sedieť minimálne v cele.

Člen parlamentného výboru pre zdravotníctvo Alan Suchánek (OĽaNO) si myslí, že pokiaľ by bola zavedená hmotná zodpovednosť kompetentných, k takejto situácii by nedošlo. "Som presvedčený, že pokiaľ by hmotná zodpovednosť platila, tak to nikto nepodpíše. Nota bene, že už Najvyšší kontrolný úrad hovoril, že je to veľmi nevýhodné. Ja si neviem predstaviť, ako jeden zodpovedný človek toto môže urobiť," skonštatoval Suchánek.

Po kauze CT odstúpil predseda parlamentu Pavol Paška. V HNtelevízii sme sa s ním o celej veci rozprávali

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.