Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2016, 16:51

Galko sa ostro obul do novinárov: Pozdravujem predajné dievky

Galkovi prekáža, že média sa zaoberajú stretnutím Sulíka s Kotlebom a podľa neho nepovažujú za problém súčasnú vládu.

Galko sa ostro obul do novinárov: Pozdravujem predajné dievky
Zdroj: HN/Pavol Funtál

"Pozdravujem predajné dievky," odkázal poslanec strany Sloboda a solidarita Ľubomír Galko v statuse na Facebooku novinárom.

Prekáža mu, že problémom pre médiá nie sú "gazda a jeho pasáci" (gazdom býva nazývaný šéf Siete Radoslav Procházka pozn. red.) - a "prívetivý falošný ´o tom-potom´ klamár" (frázou "o tom-potom" je známy šéf Mosta-Híd Béla Bugár pozn. red.), ale predseda liberálov Richard Sulík kvôli jeho stretnutiu so šéfom Ľudovej strany Naše Slovensko Marianom Kotlebom.

SaS bude mať nad 20 percent a postaví vládu

Galko poslal pozdrav všetkým zamestnancom médií, ktorí podľa neho robia "špinavú prácu pre oligarchov" a snažia sa "legitimizovať vládu zradcov". Tvrdí, že médiá sa snažia démonizovať Sulíka aj iných členov SaS.   

"A je mi úplne jedno," píše ďalej v statuse, "či to robíte za prachy ako predajné dievky alebo preto, že ste len tak blbí."

Na záver sa Galko zahral na proroka. Píše, že najneskôr v marci roka 2020 bude mať SaS nad 20 percent. Postaví vládu, spraví poriadok "v našej drancovanej a ťažko skúšanej vlasti."

Stretli sa raz

Galko v úvode písal o kauze stretnutia Sulíka s Kotlebom. Bývalý člen SaS a súčasný predseda strany Skok Juraj Miškov totiž obvinil Sulíka, že sa pravidelne stretáva s Kotlebom. Sulík priznal jedno stretnutie. Malo sa udiať v Maďarsku pred voľbami v roku 2010.

Obsahom stretnutia bolo podľa Sulíkovych slov vytvorenie vlády bez Fica. Sulíkovi malo ísť o to, aby kotlebovci zobrali hlasy týmto stranám, najmä SNS. Lídra SaS zaujímalo, či si to Kotleba uvedomuje a či tomu prispôsobuje program.

Sulíkovu verziu potvrdil aj poslanec a podpredseda ĽS NS Rastislav Schlosár. "Približne to mohlo byť v roku 2010," povedal pre HN Schlosár, ktorý potvrdil, že sa skutočne Kotleba so Sulíkom stretol. Zdôraznil však, že to bolo iba raz. Miesto a predmet stretnutia si však vzhľadom na to, že to bolo dávno, už Kotleba podľa Schlosára nepamätá.

POZDRAVUJEM PREDAJNÉ DIEVKYChceme dobrý šat. (Pre seba). Máme dobrý plán (Pre seba). Nie gazda a jeho pasáci alebo prí...

Posted by Ľubomír Galko on 31. marec 2016

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.