Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2016, 16:22

V Poprade nahlásili bombu. RegioJet kritizoval slovenskú políciu

Bomba, ktorá bola dnes popoludní nahlásená vo vlaku spoločnosti RegioJet, sa pri prehliadke na železničnej stanici v Poprade nenašla.

Informáciu pre TASR potvrdilo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Prešove.  

Dnešné zdržanie a zdĺhavé prehľadávanie vlaku v Poprade bolo neodôvodnené a zbytočné, pretože nehrozilo žiadne bezpečnostné riziko. Polícia Slovenskej republiky túto informáciu mala, napriek tomu rozhodla o zastavení premávky na železničnej stanici v Poprade,“ uviedol tlačový hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

Doplnil, že postup slovenskej polície, ktorá zdržovala odchod vlaku spod Tatier, skomplikoval život aj cestujúcim ostatných spojov. „Postup slovenskej polície, ktorý, oneskoril vlak RegioJetu na odchode zo stanice Poprad a skomplikoval život cestujúcim ďalších spojov, je v kontraste s profesionálnym postupom polície v Českej republike v podobných situáciách," uvádza sa v stanovisku RegioJetu.

Prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik uviedol, že informácia o tom, že sa vo vlaku nachádza bomba, bola zverejnená v Čechách na sociálnej sieti Facebook.

Informovali nás českí kolegovia. Na železničnej stanici v Poprade boli prijaté opatrenia, vlak bol evakuovaný a vykonávali sa pyrotechnické prehliadky,“ uviedol Džobanik. 

Vlak z popradskej stanice vyrazil s viac ako 80-minútovým meškaním.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.