Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2016, 11:25

Mŕtve telo, ktoré záchranári našli v Dunaji, nebolo Filkovo

Mŕtve telo, ktoré záchranári našli v Dunaji, nebolo Filkovo
Zdroj: TASR/Vladimír Benko/MVSR

V Dunaji pri Šamoríne našli mŕtve telo. Existovala možnosť, že ide o nezvestného šéfa Inštitútu finančnej politiky pri ministerstve financií Martina Filka. Nakoniec však podľa informácií o Filkovo telo nejde. Správu priniesol portál tvnoviny.sk.

Filka mal v pondelok na Dunaji strhnúť prúd po tom, čo sa prevrátil v dvojkanoe ešte s jedným mužom, ktorý sa zachránil.

Kanoe sa malo prevrátiť v smere od bratislavského Prístavného mosta na Slovnaft. Na mieste zasahovali hasiči s člnovou technikou, potápačská skupina a policajti.

Martin Filko sa ešte pred pár dňami spomínal v súvislosti s novým ministrom zdravotníctva. Pre HN potvrdil, že by si túto funkciu vedel predstaviť, žiadnu oficiálnu ponuku však nedostal.

Filko bol poradcom pri druhej Ficovej vláde. Pôsobil ako hlavný ekonóm ministerstva financií a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky.

Predtým pôsobil ako poradca Jána Počiatka, ktorý bol v tej dobe ministrom financií. Po tejto funkcii bol aj poradcom premiérky Ivety Radičovej. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.