Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2016, 12:35

Poslanci zložili sľuby, kotlebovcom viacerí odmietli zatlieskať

150 poslancov, vrátane tých za ĽS NS, dnes zložilo sľuby. Niektorí poslanci zo Smer-SD a SaS však kotlebovcom potlesk nedopriali.

Poslanci zložili sľuby, kotlebovcom viacerí odmietli zatlieskať
Zdroj: HNtelevízia

Dnes zložili poslanci zvolený 5. marca do Národnej rady sľuby. Poslanec po zložení sľubu podá ruku dosluhujúcemu predsedovi parlamentu - tentokrát väčšinou usmievavému Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD) - a podpíšu sa. Po zložení sľubu spravidla nasleduje potlesk kolegov v poslaneckých laviciach.

Ako sa však hovorí, pravidlá sú na to, aby sa porušovali.

Zrejme toho sa držali Marek Maďarič s Ľubomírom Jahnátkom (obaja Smer-SD). Keď totiž skladali sľub poslanci za Ľudovú stranu Naše Slovensko, obaja stáli bez pohybu a kotlebovcom potlesk nedopriali.

Rovnako kotlebovcom nezatlieskali ani poslanci za stranu Sloboda a solidarita. Aj Pellegrini pri podávaní ruky poslancom ĽS NS zachoval kamenný výraz tváre.

"Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života," sľúbilo dnes 150 členov snemovne. Odmietnutím sľubu alebo zložením sľubu s výhradou stráca poslanec mandát, výhradu nemal nikto.

Ako prvý si túto povinnosť splnil dosluhujúci predseda parlamentu Peter Pellegrini, ktorý zložil sľub do rúk končiacej podpredsedníčky NR SR Jany Laššákovej (Smer-SD). Po ňom nasledovali Laššáková a ďalší dosluhujúci podpredsedovia parlamentu Miroslav Číž (Smer-SD) a Erika Jurinová (OĽaNO-NOVA).

Ako ďalší skladali sľub členovia končiacej vlády Smeru-SD, ktorí boli zvolení za poslancov a postupne ďalší členovia 150-členného zákonodarného zboru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.