Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2016, 11:18

Vulgárne a agresívne urážal ženy a deti, teraz je vo výbore pre ľudské práva

22-ročného Milana Mazureka preveruje generálna prokurátora kvôli výrokom na sociálnej sieti o Hitlerovi a holokauste, ktoré sú mu pripisované.

Vulgárne a agresívne urážal ženy a deti, teraz je vo výbore pre ľudské práva

Do parlamentných lavíc zasadol aj 22-ročný Milan Mazurek (na snímke v zelenom tričku), ktorý sa do Národnej rady dostal ako náhradník Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽS NS) za Andreja Medveckého. Mazurek sa prezentoval v minulosti veľmi kontroverzne.

Medvecký sa vzdal poslaneckého mandátu kvôli obvineniu z rasovo motivovaného útoku.

Náhradník Mazurek, ktorý pôvodne figuroval na 14. mieste kandidátky, ale bol prekrúžkovaný a po voľbách sa ocitol na 15. pozícii. Keďže kotlebovci získali 14 mandátov, Mazurek sa tak stal prvým náhradníkom. 

Vystúpenie Mazureka sa začína v čase 13:50. 

Mazurek sa zviditeľnil na proteste proti islamizácii v Bratislave, kde na Hlavnej stanici oduševnene kričal na cudzincov. "J...m vášho alaha," "okupovali ste Slovensko 200 rokov, ale už nebudete. Pokým dýcham už nie," odkazoval. Svoje posolstvo zakončil skandovaním: "Slovensko Slovákom."

O to paradoxnejšie vyznieva, že Mazurek bude sedieť vo Výbore národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Mazurek si najnovšie odstránil svoj účet na sociálnej sieti Facebook preplnený kontroverznými vyhláseniami a tvrdeniami. Na stránke ĽS NS je pri jeho mene stále prelink na jeho teraz už neexistujúci účet.

„História je úplne prekrútená víťazmi a Chazarmi. Neobhajujem žiadny režim, ale o Tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o 6 miliónoch a mydlách zo Židov. O Hitlerovi sa učia samé klamstvá.“ Tento výrok zo sociálnej siete pripisovaný Mazurekovi preverí generálna prokuratúra.

Dnes zložili sľub poslanci zvolení do Národnej rady vo voľbách 5. marca 2016. ĽS NS získala 8,04 percenta a 14 mandátov v parlamente.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.