Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2016, 13:56

Nových ministrov za SNS spájajú s kauzami. V hre je aj generálna prokuratúra

Nových ministrov za SNS spájajú s kauzami. V hre je aj generálna prokuratúra
Zdroj: TASR

Dvaja z troch ministrov, ktorých nominovala Slovenská národná strana, sú spájaní s viacerými kauzami.

Novou šéfkou rezortu pôdohospodárstva bude Gabriela Matečná, exšéfka Slovenského pozemkového fondu (SPF). V čase pôsobenia na fonde bola spomínaná v súvislosti so spornými prevodmi pozemkov na SPF. Prípad momentálne preveruje Generálna prokuratúra. 

Konflikt záujmov zase vyčítali budúcemu ministrovi školstva Petrovi Plavčanovi. V roku 2014 už pôsobil v rezorte a mal pod palcom peniaze pre vysoké školy, píše web pluska.sk. Zároveň však na niekoľkých z nich aj pôsobil.

„Je to neuveriteľný konflikt záujmov. Môže dochádzať k zvýhodňovaniu škôl, na ktorých pôsobí,“ povedal vtedy pre plusku analytik Ján Baránek.

Plavčan sa však zviditeľnil aj v dávnejšej minulosti. V čase, keď Študentský pôžičkový fond videol Ľubomír Zburín, boli členom rád vyplácané štedré odmeny. Plavčan takto získal 39 tisíc eur, píše portál aktuality.sk. Peniaze však v roku 2011 vrátil. 

Danko sa na tlačovej konferencii kauzám svojich nominantov venovať nechcel. Šéf SNS požiadal o 100 dní pre nový kabinet a odmietol obviňovanie z vecí, ktoré nie sú pravdivé. "Ak sa ukážu akékoľvek zlyhania, SNS bude mať nulovú toleranciu k akýmkoľvek pochybeniam svojich nominantov," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.