Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2016, 00:00

Obviňovať učiteľov z Kotlebovho úspechu je nespravodlivé

Obviňovať učiteľov z Kotlebovho úspechu je nespravodlivé

Začíname nové volebné obdobie, ktorého vláda bude trochu farebnejšia ako za posledné štyri roky. Čo od nej očakávate?
Očakávali by sme, že v prvom rade minister splní požiadavky štrajkujúcich učiteľov a dá jasne najavo, že chcú niečo urobiť, nielen sľubovať. Potom by mali minister, jeho odborníci a všetky školské organizácie zastupujúce záujmy učiteľov spolupracovať na dlhodobej koncepcii systémových zmien.

Jednou z programových priorít vlády je zvýšenie verejných financií v školstve, nie je to však konkrétne. Do čoho presne by financie mali podľa vás ísť?
Tých oblastí je veľa. Potrebujeme, aby sa školstvo nastavilo na kvalitu. Aby prišli systémové riešenia. Aby sa v prvom rade školy vybavili. Dlho tu bolo obdobie, keď niektoré školy dostávali pomôcky a iné nie, jedna škola bola v projekte a druhá nie, a neexistoval strategický plán, aby všetky školy dostali nejaký štandard.

Do parlamentu po voľbách zasadne aj Kotlebova ĽS Naše Slovensko, ktorú podľa prieskumov volili najmä mladí voliči. Nepovažujete to za akési zlyhanie školstva?
Toto je celospoločenský problém, obviňovať učiteľov by bolo nespravodlivé. Môj osobný názor je, že v prvom rade zlyhala celá spoločnosť,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.