Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2016, 00:00

HNonline spúšťa novú sekciu Globálne

Sekcia je súčasťou projektu Svet medzi riadkami, ktorý spája HN s katedrou žurnalistiky UK a neziskovou organizáciou Človek v ohrození.

Čína
Zdroj: Reuters

To, čo bolo kedysi ďaleko, sa nás zrazu priamo dotýka. Svet už nestačí deliť na “domáce” a “zahraničie”. Treba ho vnímať ako poprepájaný komplex rôznorodých, a nie vždy férových vzťahov a väzieb, ktorých sme priamou súčasťou. HN aj preto spúšťajú novú sekciu Globálne, ktorá je inšpirovaná sekciou britského denníka The Guardian – Guardian Development. V Globálne čitatelia nájdu články na témy, ako sú svetová ekonomika, globalizácia, migrácia, ľudské práva či klimatická zmena.

Sekcia je súčasťou projektu Svet medzi riadkami, ktorý spája Hospodárske noviny s katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského a neziskovou organizáciou Človek v ohrození. V rámci projektu sme na katedre žurnalistiky vo februári otvorili celofakultný výberový kurz, v ktorom odborníci z praxe učia budúcich novinárov hľadať skryté rozmery globálnych tém.

V novej sekcii nájdete články aktívnych novinárov, odborníkov z tretieho sektora, zaujímavé články prebraté z renomovaných zahraničných médií, ale aj texty študentov kurzu Globálne výzvy zhotovené pod dohľadom editorov a odborníkov na globálne témy. 

Sledovať nás môžete aj priamo na Facebooku sekcie - Svet medzi riadkami.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.