Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2016, 17:28

Sulík exkluzívne na HNtelevízii: Za vládu so Smerom mi ponúkali šesť ministerstiev

Richard Sulík dostával viacero ponúk za to, aby sa vo vláde spojil so Smerom.

„Dostal som niekoľko ponúk neoficiálnou cestou, aby som si povedal, čo chcem za to, keď pôjdeme so Smerom do vlády," povedal v rozhovore pre HNtelevíziu Richard Sulík.

A ponuka bola celkom zaujímavá. V hre bolo pre Richarda Sulíka šesť ministerstiev. Tie mali prichádzať od rôznych ľudí, časť z nich mohla byť prepojená aj na Jozefa Brhela. "Každopádne všetky takéto ponuky som odmietol," zdôraznil Sulík.

Brhel to popiera. „S pánom Sulíkom som sa osobne nestretol, ani som za ním nikoho neposlal. Buď teda klame, alebo sa nechal niekým oklamať,“ povedal pre HN.

Viac o tom, ako Richard Sulík hodnotí koaličné rozhovory a prípadnú koalíciu sa dozviete v exkluzívnom rozhovore HNtelevízie.

Na to, či podobnú ponuku dostal aj šéf Obyčajných ľudí sme sa pýtali Igora Matoviča. "Takú ponuku sme nedostali, ani nedostaneme," tvrdí. "Ja som dostal ponuku asi pred piatimi-šiestimi rokmi, ale aj tá nebola vraj nakoniec myslená vážne. Odvtedy sa mi akákoľvek takáto ponuka vyhýba, lebo vedia, že v mojom prípade by nepadla na úrodnú pôdu," vysvetlil Matovič.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.