Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2016, 08:41

Pravicová vláda zrejme nebude, Danko odmieta chaos a hybridy

Šéf SNS uprednostní vládu odborníkov. Rokovania o zostavení vlády Richardom Sulíkom budú podľa neho zbytočné.

Pravicová vláda zrejme nebude, Danko odmieta chaos a hybridy

Andrej Danko povedie SNS ďalšie štyri roky. Po dnešnom sneme strany je už okrem toho však jasné aj, že SNS sa bude chcieť dohodnúť najprv so Smerom a prípadne zostavenie vlády Richardom Sulíkom nevidí pozitívne.

Zbytočné rokovania
„Môžete moje slová chápať ako ´nie´ hybridom a chaosu, Sulík nie je pravicou v celku. Je tam veľa zoskupení, ktorých správanie sa nedá predpovedať,“ povedal Danko s tým, že odmieta hazard v takejto vláde. "Toto kolo bude zbytočné, Slovenskou národnou stranou preskočené," povedal Danko o rokovaniach o vytváraní vlády Richarda Sulíka. Ten o celej situácii zatiaľ hovoriť nechcel. "Vyjadrím sa až po stretnutí s pánom Dankom," povedal pre HN Sulík. 

Po vyjadrení šéfa SNS je podľa politického analytika Jána Baránka zbytočné, aby sa Richard Sulík pokúšal o vytvorenie vlády. "Alternatívou by tak mohla byť vláda Smeru, SNS, Mosta-Híd a Siete alebo vláda úradníkov a hroziace predčasné voľby," hovorí Baránek.

Most znova v hre
V súčasnosti SNS čaká na rozhovory Smeru s ďalšími partnermi. Ak nebudú úspešné prvé rokovania Roberta Fica, uprednostní SNS vládu odborníkov. „Nebudem zrádzať program SNS,“ povedal . Na čele úradníckej vlády si vie predstaviť Miroslava Lajčáka.

Danko po silných slovách z minulého týždňa proti spolupráci s Bugárovcami, prekvapivo zmiernil rétoriku. „Híd je dnes štandardná politická strana, ktorá neviem, ako sa zachová k pozvaniu na rokovanie. Keď stojím v zápche v Šamoríne, lebo obaja s Bélom Bugárom bývame tým istým smerom, asi obaja nadávame na to isté,“ povedal Danko.

Na sneme Slovenskej národnej strany Andrej Danko odmietol rokovania s Richardom Sulíkom o vláde

Diskusii s Bugárovcami sa nebráni. „Mandát znie, aby som si sadol s každou politickou stranou, ktorá má stabilný klub.“ Most-Híd podľa neho taká strana je. ​

Danko sa vyjadril aj k prípadnému tretiemu kolu rokovaní. Keby si v ďalšom kole sadli za stôl napríklad Smer, Sas a SNS, takúto spoluprácu by nemohol vylúčiť. Staronový predseda strany povedal, že Richard Sulík má uňho dvere vždy otvorené.​

Do predsedníctva SNS boli na sneme ďalej zvolení Jaroslav Paška,Cyril Leško, Anton Hrnko, Štefan Zelník a Eva Smolíková.

Na sneme Slovenskej národnej strany Andrej Danko odmietol rokovania s Richardom Sulíkom o vláde

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.