Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2016, 10:06

Do parlamentu smeruje nový kotlebovec. Vulgárne a agresívne urážal ženy a deti

Do parlamentu smeruje nový kotlebovec. Vulgárne a agresívne urážal ženy a deti
Zdroj: YouTube.com

Andrej Medvecký z Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko sa vzdal poslaneckého mandátu. Informácie priniesol portál tvnoviny.sk.

Nahradiť by ho mal Milan Mazurek (na snímke v zelenom tričku), 22-ročný predavač v e-shope, ktorý pôvodne figuroval na 14. mieste kandidátky, ale bol prekrúžkovaný a po voľbách sa ocitol na 15. pozícii. Keďže kotlebovci získali 14 mandátov, Mazurek sa tak stal prvým náhradníkom. 

Mazurek sa zviditeľnil na proteste proti islamizácii v Bratislave, kde na Hlavnej stanici oduševnene kričal na cudzincov. "J...m vášho alaha," "okupovali ste Slovensko 200 rokov, ale už nebudete. Pokým dýcham už nie," odkazoval a svoje posolstvo zakončil skandovaním: "Slovensko Slovákom."

Mazurek si najnovšie odstránil svoj účet na sociálnej sieti Facebook preplnený kontroverznými vyhláseniami a tvrdeniami. Na stránke ĽS NS je pri jeho mene stále prelink na jeho teraz už neexistujúci účet.

Vystúpenie Mazureka sa začína v čase 13:50. 

Medvecký je spolu spolu s bratrancom Jozefom Medveckým obvinený z napadnutia muža z Dominikánskej republiky z novembra 2011.

Kotleba nevedel, že Medvecký je trestne stíhaný. „Vedel som však, že bol v podmienke za jazdu pod vplyvom alkoholu. To však nevidím ako veľký problém, poslanci v parlamente majú väčšie prehrešky.“

Dvojica obžalovaných mala muža udierať päsťami, kopať ho do hlavy a rebier. Okrem toho mu mali aj vulgárne nadávať. „Ty neger, rozkopte negra, k...t čierny,“ mal podľa svedkov kričať Andrej Medvecký. Zranenia si vyžiadali 30-dňovú práceneschopnosť.

Okresný súd Námestovo včera pojednávanie odročil na 12.mája 2016, za účelom doplnenia dokazovania vypočutím svedka, ktorý sa na dnešné hlavné pojednávanie nedostavil a ktorému bola uložená poriadková pokuta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.