Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2016, 11:18

"Rozkopte negra," kričal Kotlebov poslanec. Súd za brutálny útok odročili

V sobotu si ho ľudia zvolili do parlamentu, dnes mal pojednávanie na súde za brutálny útok na cudzinca.

"Rozkopte negra," kričal Kotlebov poslanec. Súd za brutálny útok odročili
Zdroj: YouTube

Budúci poslanec Andrej Medvecký si dnes sadol na lavicu obžalovaných. Kandidoval za stranu Mariana Kotlebu Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS NS) s číslom deväť. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk. Obvinený je z prečinu ublíženia na zdraví z rasovej nenávisti.

Okresný súd Námestovo pojednávanie odročil na 12.mája 2016, za účelom doplnenia dokazovania vypočutím svedka, ktorý sa na dnešné hlavné pojednávanie nedostavil a ktorému bola uložená poriadková pokuta.

„V tejto súvislosti vyšetrovateľ podal návrh na podanie obžaloby v dvoch prípadoch,“ uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

28-ročný živnostník z Tvrdošína Medvecký je obvinený z ublíženia na zdraví a výtržníctva.

V jednom z prípadov figuruje spolu s bratrancom Jozefom Medveckým. Práve tento prípad dnes prejednával súd v Námestove. Konkrétne ide o prípad z novembra 2011, obeťou napadnutia bol muž z Dominikánskej republiky.

Dvojica obžalovaných mala muža udierať päsťami, kopať ho do hlavy a rebier. Okrem toho mu mali aj vulgárne nadávať. Zranenia si vyžiadali 30-dňovú práceneschopnosť.

Druhý prípad je z januára 2014. Po slovnej potýčke mal Andrej Medvecký napadnúť muža z Trstenej a udierať ho dlaňou a päsťou do tvára a zlomiť mu nos. Nasledovala 10-dňová práceneschopnosť.

Najväčším prekvapením volieb bola radikálna ĽS NS, ktorá získala vo voľbách 8,04 percenta a bezpečne sa dostala do parlamentu. Volilo ju takmer 210-tisíc ľudí. Mnoho ľudí a politikov, vrátane prezidenta Andreja Kisku, vyjadrilo veľké pohoršenie z toho, že sa táto strana do parlamentu dostala.

Takto znie oficiálny popis skutku: "dňa 01.11.2014 v čase okolo 03:45 hod. na nábreží Oravskej priehrady pred barom v Námestove spoločne fyzicky napadli, občana Dominikánskej republiky, a to tak, že ho päsťami rúk udierali do hlavy, na čo menovaný spadol na zem, kde na neho vulgárne kričali „ty neger, rozkopte negra, k...t čierny“ a podobne a následne ho kopali do hlavy, bokov a taktiež do rúk, ktorými sa bránil, čím mu spôsobili tržnezmliaždenú ranu na pravom obočí, pomliaždenie a krvný výron v oblasti pravej očnice a zlomeninu stredného článku IV. prsta ľavej ruky bez posunu kostných úlomkov s dobou liečenia a práceneschopnosti v trvaní 30 dní."

Zbitý muž pôvodom z Dominikánskej republiky

Na fotografii je občan Dominikánskej republiky, ktorého mal napadnúť a zbiť novozvolený poslanec za ĽS NS Andrej Medvecký. Fotografiu poskytol HNonline šéf OĽaNO Igor Matovič.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.