Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2016, 23:26

„Voľby budú zmanipulované“. Kotlebovci ešte v piatok aktivizovali voličov

„Voľby budú zmanipulované“. Kotlebovci ešte v piatok aktivizovali voličov
Zdroj: TASR

Ani prepad Smeru, ani prepad KDH či vzostup SaS. Najväčším prekvapením volieb sa zatiaľ ukazuje možný zisk strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Podľa predbežných odhadov by sa strana mala dostať pohodlne do parlamentu, keď je prieskum agentúry Focus prisúdil takmer sedem percent.

Strana na čele s banskobystrickým županom Mariánom Kotlebom aktivizovala voličov na stránkach, keď upozorňovala na možné falšovanie volieb. „Dostatočný počet hlasov nám na parlament nemusí stačiť! Zo skúseností dobre vieme, že vo viacerých okrskoch dochádza k manipulovaniu s výsledkami volieb. Tzv. štandardné politické strany, obzvlášť vládny SMER-SD, urobia všetko preto, aby nám zabránili dostať sa do parlamentu! Veľmi dobre totiž vedia, že ak bude v parlamente Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, ich špinavým kšeftom a zlodejinám bude koniec,“ písala deň pred parlamentnými voľbami na oficiálnej stránke.

Strana sa zviditeľňovala kontroverznými výrokmi a krokmi. „Za 2 mesiace intenzívnej kampane naši kandidáti prešli celkom 35 miest na Slovensku. Všade tam si mohli ľudia vypočuť zamlčovanú pravdu o katastrofálnych pomeroch na Slovensku, ale najmä o tom, kto je za to zodpovedný a ako chce Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko tieto problémy vyriešiť,“ píše sa na stránke strany.

Na rozdiel od ostatných politických strán, kotlebovci nemajú volebný štáb a ich oficiálne stanovisko zatiaľ nie je k dispozícii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.