Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2016, 09:55

Možno čakáte budúceho premiéra, žartoval o Sulíkovi Droba

Richard Sulík, ktorý volil na Základnej škole Jelenia, meškal, ale čakalo ho tu asi 20 novinárov. "Koho čakáte prezidenta? Pri tejto zostave aspoň prezidenta," povedala staršia pani, ktorá vychádzala z volebnej miestnosti.

Čakáte na premiéra
Pred chvíľou tu odvolil aj lekár a moderátor Jaro Buček a hviezda YouTube Gogo. Volebnú miestnosť stráži polícia a dosť veľa ľudí, ktorí už prišli voliť oslovujú mladíci, aby podpísali petíciu proti hazardu. Tvrdia však, že sú apolitickí.

Po 9. hodine prišiel pred volebnú miestnosť aj Sulíkov kolega Juraj Droba. "Smer nám tipoval 9 percent, tak o chvíľu možno budete filmovať budúceho premiéra. Samozrejme žartujem," zažartoval Droba pri novinároch.

Sulík poctivo krúžkoval
Do volebnej miestnosti v ZŠ Jelenia prišiel o pol 10. aj so svojimi štyrmi deťmi líder SaS Richard Sulík. "Mám už štyri deti,aj ja sa snažím. Lebo veľa dobre vychovaných a vzdelaných detí je najlepší dôchodok."

Do volebnej miestnosti vstúpil s dobrou náladou, za plentou mu asistoval malý syn a následne svorne so všetkými deťmi hodil hlasovací lístok do urny. "Tak a je to," zažartoval. "Ale aj krúžky som si musel vybrať. Nebolo to jednoduché, máme veľa skvelých kandidátov a krúžky sú len štyri. No zvládol som aj tento posledný úkon v rámci volebnej kampane."

Na otázku,čo by sa muselo stať, aby už nebol europoslancom, povedal: "Musí vzniknúť pravicová refornmná vláda. O to sa snažíme. Vyzerá to celkom dobre, náš cieľ 6 a viac percent si myslím že naplníme. Teraz už len vytrimať asi 15 hodín a je to tu." Volebnú účasť neočakáva mimoriadne veľkú, odhaduje ju na 55-60 percent. Odchádzal s Jurajom Drobom, s ktorým sa teraz chystá kúpiť minerálky, horalky, jabĺčka a ideme to nosiť niektorým našim okrskárom.

A potom už ich čaká volebná noc v liberálnom dome. "Príďte večer, bude veľká žúrka," rozlúčil sa s novinármi Sulík. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.