Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2016, 12:29

Čislákovo trestné oznámenie sa presúva na krajskú prokuratúru

Čislákovo trestné oznámenie sa presúva na krajskú prokuratúru

Generálna prokuratúra odstúpila trestné oznámenie ministra zdravotníctva Viliama Čisláka pre šírenie poplašnej správy v súvislosti s vyjadreniami sestier o ohrození zdravotnej starostlivosti. Informovala o tom hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

"Trestné oznámenie ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, ktoré bolo doručené na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky dňa 3. 2. 2016, bolo dňa 9. 2. 2016 odstúpené na Krajskú prokuratúru v Bratislave na ďalší postup," uviedla Predajňová pre TASR.

Čislák informoval o podaní 1. februára tohto roka. V súvislosti s výpoveďami zdravotných sestier sa mu totiž nepáčili tvrdenia sesterskej komory a odborov o ohrození starostlivosti pre vyše milión pacientov. Deklaroval, že zdravotná starostlivosť je zabezpečená.

"Podal som trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy na všetkých tých, ktorí tieto správy v posledných piatich dňoch šírili," povedal vtedy Čislák. Na ohrozenie starostlivosti v tom čase viackrát upozornila aj šéfka sesterských odborov Monika Kavecká, trestné oznámenie malo spomínať viaceré jej výroky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.