Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2015, 00:00

Kľúčový minister pre biznis končí. Ani nie po 300 dňoch

Minister hospodárstva Pavol Pavlis skončil pre kauzu upratovacích služieb vo svojom rezorte.

Minister, ktorý je pre biznis tým najzásadnejším. On rozhoduje o zákonoch, ktoré majú podnikateľom zjednodušiť život. Minister hospodárstva. A práve na tomto poste dochádza počas druhej vlády Roberta Fica už k druhej výmene. Včera oznámil svoj koniec Pavol Pavlis. Ministerstvo, na ktoré sa dostal len vlani v lete, tak opúšťa po necelých 300 dňoch. Na tejto stoličke vystriedal svojho predchodcu Tomáša Malatinského. „Áno,“ potvrdila pre HN odchod Pavla Pavlisa hovorkyňa rezortu hospodárstva Miriam Žiaková.

Za jeho odchodom stoja zákazky na upratovacie služby na ministerstve, ktoré dostala firma Sitis. Ako upozornil denník SME, majiteľ spoločnosti je švagrom práve Pavlisa. Podľa Žiakovej minister tak prevzal na seba politickú zodpovednosť za medializované informácie súvisiace s jeho osobou.

„Predseda vlády Robert Fico sa dnes stretol s ministrom hospodárstva Pavlom Pavlisom. Oceňuje jeho gesto vzdať sa postu ministra hospodárstva ako prejav politickej kultúry, ktorá je vláde Smeru-SD na rozdiel od predchádzajúcej vlády prirodzená,“ odkázala hovorkyňa premiéra Beatrice Szaboová.

Kto a kedy na stoličku šéfa rezortu hospodárstva zasadne, ešte nie je jasné. Pavlis musí svoju funkciu zložiť do rúk Andreja Kisku, ktorý následne nového ministra vymenuje. Pavlis svojmu nástupcovi necháva viaceré rozrobené témy. Podľa zistení HN chystal úplne nový zákon, ktorý mal podporiť sektor malého a stredného podnikania. Lanáril aj niektoré nové investície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.