Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2014, 13:07

Do europarlamentu ide aj krajne ľavicová Sloboda. Chce rozvrat únie

Vnútorný rozvrat a zánik EÚ, ktorá vykorisťuje aj Slovensko. To je cieľom krajne ľavicovej stany Sloboda, ktorá sa chce zúčastniť májových eurovolieb, ale pod novým názvom.

Ako dnes vyhlásil predseda strany Martin Jágrik, Sloboda chce na troskách EÚ vybudovať nové partnerstvo štátov a národov, ktoré by nebolo založené na vykorisťovaní hospodársky menej rozvinutých štátov Európy. "Práve tieto štáty, vrátane Slovenska, fungujú len ako zdroj lacnej pracovnej sily a ako nové trhy, kde západoeurópske štáty svojim fiktívnym kapitálom a sieťou svojich bánk držia naše ekonomiky v šachu," vyhlásil Jágrik.

Sloboda je pripravená postaviť vlastnú kandidátku a do volieb ísť samostatne. "O novom názve, programe a kandidátke budeme informovať médiá v blízkej dobe. Môžeme však prezradiť, že na kandidátke sa objavia aj aktivisti z kampane 'Ani cent Baťovcom', ktorí zorganizovali niekoľko demonštrácií a kampaní proti odškodneniu Baťovcov na Slovensku, či viacero ľavicových aktivistov, intelektuálov, odborárov zo širšieho antikapitalistického ľavicového spektra. Nebudú chýbať predstavitelia OZ Vzdor - hnutie práce," avizuje Jágrik.

Vedenie strany schválilo účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu napriek tomu, že s EÚ nesúhlasí a pokladá ju za nástroj ovládania národov a potláčania suverenity štátov. "Voľby do EP predstavujú pre nás možnosť verejne vyjadriť náš postoj proti doterajšiemu fungovaniu EÚ. Do volieb ideme ako radikálna ľavica s radikálnym programom." Miesta poslancov v EP chcú využívať ako nástroj na obranu potrieb vykorisťovaných občanov na Slovensku a v Európe. "Chceme tak priamo upozorňovať na skutočnosť, že EÚ a parlament sú inštitúcie v rukách nadnárodných spoločností slúžiace na presadzovanie ich hospodárskych záujmov, ktoré sú v rozpore s potrebami jednotlivých členských národov EÚ," dodal Jágrik.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.