Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2014, 12:27

Zmeny vo vláde prídu v budúcom týždni. Mená Fico prezradiť nechce

Napriek premiérovej zdržanlivosti, najviac sa špekuluje o výmene Tomáša Malatinského a Dušana Čaploviča.

Zmeny vo vláde nastanú už na budúci týždeň. Premiér Robert Fico (Smer-SD) to avizoval v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Konkrétnejší nebol, v médiách sa však špekuluje o výmene ministra hospodárstva Tomáša Malatinského a ministra školstva Dušana Čaploviča.

"Mám záujem urobiť individuálne zmeny, nejde o žiadnu rekonštrukciu vlády. Chcem sa sústrediť aj na štátnych tajomníkov, väčší počet z nich bude vymenený," avizoval premiér. Podľa jeho slov by však nebolo príliš pekné oznámiť personálne rozhodnutia cez televíznu obrazovku. "Musím si tých ľudí najskôr zavolať, budem s nimi hovoriť," povedal.

Fico zároveň tvrdí, že Smer-SD musí byť pre verejnosť zaujímavý nie tvárami ľudí, ale obsahom. "Ak sa povie Smer, ľudia povedia aha, to sú tí, čo nikdy nezvýšia ceny energií, aha, to sú tí, čo stále hovoria o minimálnej mzde. Chceme predávať verejnosti Smer nie cez to, že je to stále tá istá tvár, ale cez obsah," vysvetlil.

On sám by podľa vlastných slov nikdy nechcel na vlastnej koži zažiť situáciu, že ako zakladajúci člen strany by svojím odchodom zobral stranu so sebou. "Mýli sa politik, ktorý si myslí, že je tu na večné veky. Je prirodzené, že ľudia si spájajú Smer predovšetkým s mojou osobou, ale raz prichádza doba, kedy sa musíte poobzerať a povedať, že toto je nová generácia, ktorá nastupuje. Nie náhodou nastúpil Peter Pellegrini za štátneho tajomníka. Toto je typ ľudí, ktorí priamo vyrastali pri nás," dodal Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.