Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2014, 19:33

Nečakali sme, že kresťan Fico zarezonuje

Marek Maďarič, šéf prezidentskej kampane Roberta Fica, v rozhovore pre HN:

Kampaň ste začali videom, kde sa rozprávate s Robertom Ficom o jeho detstve a kresťanskom zázemí. Očakávali ste, že niekto vytiahne jeho starú prihlášku do KSČ a informáciu o tom, že je presvedčený ateista?

Video je na tému jeho detstva. Hovorí aj o tom, že vyrástol v rodine, kde boli ľudia spojení s cirkvou a že ako chlapec z dediny prešiel vecami ako je krst alebo birmovka. Nevyznáva sa z toho, že je veriaci, ale hovorí o faktoroch, ktoré ho ovplyvnili. Či sme veriaci, alebo nie, správate sa inak, keď poznáme desatoro, a keď ho nepoznáme.

Rátali ste s tým, že ak Robert Fico začne hovoriť o viere, získate publicitu?

Spojenie vstupu do KSČ s tým, že niekto vyrástol v rodine a prostredí, ktoré bolo do istej miery katolícke, nikomu z nás nezišlo na um. Určite tu nebol takýto kalkul.

To, že hovoril o kresťanskom zázemí, chápali mnohí ako snahu priblížiť sa kresťansky zmýšľajúcim voličom...

V tom videu hovorí množstvo iných vecí. Nikdy neviete dopredu, čo práve zarezonuje. Museli by sme byť veštci, aby sme vedeli, že práve táto vec vyvolá veľkú polemiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.