Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2021, 13:26 Aktualizované dňa 25.07.2021 o 13:47

Poslanca Martina Čepčeka vylúčili z poslaneckého klubu OĽANO

Dôvodom bolo pretrvávajúce nerešpektovanie pravidiel koaličnej zmluvy.

Poslanca Martina Čepčeka vylúčili z poslaneckého klubu OĽANO
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Poslanca Národnej rady Martina Čepčeka definitívne vylúčili z poslaneckého klubu koaličného hnutia OĽANO.

Dôvodom bolo pretrvávajúce nerešpektovanie pravidiel koaličnej zmluvy z jeho strany a hlasovanie za opozičné návrhy zákonov, ktoré sú v rozpore s programovým vyhlásením vlády, ale aj hodnotami koalície. Informoval o tom hovorca OĽANO Matúš Bystriansky.

​Počas troch riadnych schôdzí parlamentu, keď bol Čepček dočasne vylúčený zo zasadnutí poslaneckého klubu, nepreukázal podľa OĽANO žiadnu ochotu obnoviť spoluprácu založenú na vzájomnej diskusii, tolerancii a dôvere s ostatnými členmi klubu.

"Naopak, aktívne spolupracoval s poslancami ĽSNS, čím definitívne potvrdil, že jeho videnie sveta nie je v súlade s hodnotami hnutia," uviedol vo svojom stanovisku poslanecký klub OĽANO.

Čepček sa zviditeľnil najmä tým, že opakovane podal do parlamentu návrh obmedzujúci vykonávanie interrupcií. Neinformoval však o tom poslancov hnutia OĽANO a ani koaličnú radu. Šéf klubu OĽANO Michal Šipoš kritizoval Čepčeka aj za "opakované hlasovania s fašistami". Poslanec mal preto pozastavené členstvo v klube od februára.

Čepček v júni uviedol, že nemá záujem opustiť klub a nevidí dôvod na vylúčenie z klubu. Deklaroval, že nič neporušil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.