Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2015, 00:00

Sexuálnu inštruktáž vidí Aliancia aj v Česku

Aliancia za rodinu ukázala príklad sexuálnej výchovy, akej sa chce vďaka referendu vyhnúť.

Deti, ktoré sa učia navliekať kondóm na umelý penis. Potom majú pantomímou napodobňovať flirt alebo lesbické správanie. Aj takto vyzerá podľa iniciátora referenda, Aliancie za rodinu, sexuálna výchova na niektorých školách. Dôkaz? Video z internetu zachytávajúce podobné postupy na jednej z českých škôl. A to v rámci programu Hrou proti AIDS, ktorý prebieha aj na niektorých z našich škôl. Tie však tvrdia, že s ničím takým sa ešte nestretli. „V spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva sa do tohto projektu zapájame už päť rokov, no až doteraz s ním problém nebol. Nemali sme zlé reakcie zo strany detí ani rodičov,“ reagovala Katarína Vojkovská, riaditeľka základnej školy v Malej Ide. Na prednáškach, ktoré sú určené pre deviatakov, sa aj sama zúčastnila, no nič nevhodné nepostrehla. Aliancia však trvá na svojom. „Už aj na Slovensku sú prípady, keď ide o inštruktáž ako sex robiť, a nie o zodpovednú výchovu k citlivým témam,“ vyhlásila hovorkyňa Aliancie Anna Verešová.

Hovorca

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.