Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2014, 17:16

Colníci zaistili u Košičana viac ako 600-tisíc nelegálnych cigariet

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (FS) zaistili 602.260 nelegálnych cigariet rôznych značiek, ktoré prevážal muž z Košíc v aute. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške približne 54.800 eur a únik na DPH 18.554,43 eura.

"Dňa 3. februára v ranných hodinách zastavili colníci auto s košickými značkami. Vodiča, Rudolfa M. z Košíc, sa následne pýtali na tovar, ktorý v aute prevážal. Muži odpovedal, že prepravuje rôzny tovar na chatu," informovala hovorkyňa FS Patrícia Macíková. Colníci následne skontrolovali nákladný priestor motorového vozidla, v ktorom našli viac ako 3000 kartónov cigariet bez označenia platnými slovenskými kolkami.

Muž v aute prevážal 310.720 cigariet čínskej značky, 245.360 cigariet bieloruskej značky a 46.180 cigariet americkej značky. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu FS obvinil muža z trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. "V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov," dodala Macíková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata