Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2014, 23:59

Zistenie HN: Kontakty s mafiou či alkohol? Sudcov môžu preveriť tajní

Kontakty s mafiou, problémy s alkoholom, gamblerstvo či mimomanželské vzťahy.

To všetko by už čoskoro mohli u sudcov skúmať Národný bezpečnostný úrad, policajti a tajné služby. Ak sú totiž muži v talároch vydierateľní, ich rozhodovanie nemusí byť nezávislé. Práve bezpečnostné previerky majú byť podľa zistení HN jedným z riešení, ktoré zvažuje premiér Robert Fico. Ten nedávno, už ako prezidentský kandidát, vyhlásil, že stráca trpezlivosť s justíciou a chystá radikálne zmeny. Podľa tohto plánu by šéfovia súdov mali mať dokonca najprísnejšie previerky na stupeň prísne tajné. Úrad vlády informácie oficiálne nekomentoval. „Predseda vlády a minister spravodlivosti Tomáš Borec predstavia zásadné meny v oblasti justície už v krátkom čase,“ reagoval tlačový odbor. O previerkach pre sudcov hovoril Robert Fico prvý raz už v roku 2010.„Išlo by o previerku, ktorá by bola ušitá na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.