Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2014, 12:14

Kňažko má v boji o Bratislavu väčšiu šancu. Kandidátka pravice sa stiahla

Tatianu Kratochvílovú podporovali Sieť, SaS, Most-Híd a SDKÚ. S podporou Milana Kňažka majú problém sulíkovci, Bugár ho už však odporučil voličom.

Koalícia štyroch stredopravých strán sa podľa informácií agentúry SITA dohodla, že stiahne z volieb o post bratislavského primátora Tatianu Kratochvílovú. Jej kandidatúru podporujú Sieť, SaS, Most-Híd a SDKÚ-DS. „Môžem potvrdiť, že dnes sme dospeli k definitívnej dohode. Obsah dohody bude zverejnený v utorok,“ povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda SaS Ľubomír Galko, ktorý liberálov zastupoval na rokovaniach.

Kratochvílová neuspela v predvolebných prieskumoch. Podľa nich má najväčšiu šancu na úspech z pravicových kandidátov Milan Kňažko, ktorý má od začiatku podporu KDH a oddnes aj hnutia NOVA. To dnes odporučilo svojim voličom voliť Kňažka.


Čítajte aj: S Tatianou Kratochvílovou sme sa prechádzali po Bratistave


Stiahnutie Kratochvílovej však nebude automaticky znamenať podporu Milanovi Kňažkovi. Podľa informácií agentúry SITA s jeho podporou má problém predovšetkým SaS. Štvorkoalícia, ktorá podporovala Kratochvílovú, sa podľa informácií agentúry SITA dohodla, že podporí takého stredopravého kandidáta, ktorý podľa prieskumov bude mať najväčšiu šancu poraziť Milana Ftáčnika. Predseda Mostu-Híd Béla Bugár už avizoval, že miestnym štruktúram strany odporučí podporiť práve Kňažka.

Dnešné rokovanie koalície iniciovala SDKÚ-DS. Podľa uznesenia mestského koordinačného výboru strany, ktoré má agentúra SITA k dispozícii, súčasťou snahy o podporu iba jedného kandidáta stredopravých strán v Bratislave musí byť aj komunikácia alebo snaha o dohodu aj s ďalším kandidátom, ktorý by sa mal takisto vzdať svojej kandidatúry v prospech toho, kto má dnes najväčšiu šancu na víťazstvo.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.