Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2014, 15:29

Hrušovský končí ako šéf klubu KDH. Pre debakel vo voľbách

Neúspešný kandidát KDH na prezidenta Pavol Hrušovský, ktorého v marcových voľbách podporovali aj Most-Híd a SDKÚ-DS, sa vzdal postu predsedu poslaneckého klubu KDH. Tento krok je dôsledkom slabého volebného výsledku, keď Hrušovský v prvom kole prezidentských volieb získal len 3,33 percenta hlasov. Z funkcie podpredsedu hnutia zase odstúpil Pavol Abrhan, ktorý bol v rámci KDH politický zodpovedný za voľby. Po dnešnom rokovaní rozšíreného Predsedníctva KDH to oznámil líder hnutia Ján Figeľ s tým, že svojho miesta sa vzdala aj riaditeľka komunikačného odboru KDH Mária Hlucháňová.

"Ďakujem Pavlovi Hrušovskému za jeho odvahu a nasadenie v kampani. Výsledok bol neprimeraný postaveniu hnutia, hodnotíme ho ako neúspech," priznal Figeľ. Nový predseda klubu by mal byť zvolený v nasledujúcich dňoch, rovnako tak aj podpredseda. Na jeseň bude mať KDH snem, kde Figeľ navrhne aj otvorenie personálnych otázok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.