Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2014, 19:02

Poslanci prídu na niekoľko mesiacov o garáže na hrade

Poslanci Národnej rady SR prídu na niekoľko mesiacov o parkovanie v garážach na Západnej terase Bratislavského hradu. Dôvodom je rekonštrukcia hradu. Náhradné riešenie pre poslancov zatiaľ nie je, Kancelária Národnej rady SR ho hľadá. TASR to potvrdila šéfka komunikačného odboru Kancelárie Národnej rady SR Soňa Pötheová.

"Zvažujeme dva varianty - prvým je obmedzenie vjazdu, druhým úplný zákaz vjazdu a parkovania," povedala Pötheová. Obmedzenia sú podľa nej potrebné, lebo z bezpečnostných dôvodov nie je možné vykonávať búracie stavebné práce, ktoré by kolidovali s premávkou vozidiel do a z garáží na Západnej terase.

Kancelária zatiaľ predpokladá, že garáže budú zatvorené na približne tri mesiace, teda do konca novembra 2014. "A potom podľa postupu stavebných prác," doplnila.

Náhradné riešenie pre poslancov zatiaľ kancelária nemá. Pokúša sa nájsť náhradné parkovanie na obmedzenú dobu. "Budúci týždeň budeme mať konkrétne informácie, aké sú vôbec možnosti náhradného parkovania v už aj tak stiesnenom priestore v okolí areálu Bratislavského hradu a budovy Národnej rady," uviedla Pötheová. Náklady na náhradné parkovanie zatiaľ nevie vyčísliť, keďže v tejto veci kancelária ešte nerozhodla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.