Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2021, 16:02

Skupina poslancov OĽaNO chce podporiť LGBTI komunitu uznesením parlamentu

Parlament má o návrhu uznesenia na podporu menšín rokovať v septembri.

Skupina poslancov OĽaNO chce podporiť LGBTI komunitu uznesením parlamentu
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Skupina poslancov koaličného hnutia OĽANO v najbližších dňoch predstaví návrh uznesenia parlamentu, ktoré vyjadrí podporu a uznanie všetkým menšinám a komunitám žijúcim na Slovensku vrátane ľudí hlásiacich sa k LGBTI.

"V najbližších dňoch doručíme do podateľne parlamentu návrh uznesenia Národnej rady, ktorým sa prihlásime k hodnotám tolerancie, slobody a rovnosti pred zákonom,“ vyhlásil parlamentný poslanec a predseda Výboru pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO).

Verí, že následne tieto hodnoty podporí aj plénum parlamentu.

Parlament má o návrhu uznesenia na podporu menšín rokovať v septembri.

Skupina poslancov OĽANO tvrdí, že práva príslušníkov sexuálnych menšín na Slovensku nedosahujú štandard bežný vo viacerých krajinách Európskej únie a v niektorých oblastiach sú degradovaní.

"Ľuďom z LGBTI komunity legislatíva kladie rôzne prekážky v ich partnerskom a rodinnom živote," vyhlásili s tým, že súčasná vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala k zlepšeniu legislatívy v oblasti majetkových práv, týkajúcej sa osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.