Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.01.2016, 11:18

Odporcovia Kisku chceli bojkotovať jeho prejav. Slováci ich vysmiali

Výzva odporcov slovenského prezidenta Andreja Kisku ignorovať dnešný novoročný prejav hlavy štátu príliš neuspela. "Výzvu k bojkotu ovládli ľudia, ktorí sa jej vysmiali, a tak ju nakoniec stiahli," uviedol Denník N na svojom webe.

Prezidentov prejav má zaznieť dnes popoludní. Prezidentovi odporcovia v predstihu založili na Facebooku udalosť pod názvom Ignorovanie prejavu prezidenta Kisku. "Ignorujte toho vojnového štváča, nepozerajte sa na jeho úbohý prejav," vyzývali. Vzápätí ale udalosť zaplavili ironické a posmešné komentáre.

"Dobrý deň, bude sa to dať niekde ignorovať aj pred veľkoplošnými obrazovkami na námestiach, napríklad v Bratislave? Predsa len na námestí je úplne iná atmosféra, než keď sedíš doma pred vypnutým televízorom a ignoruješ," pýtal sa organizátorov jeden z vtipálkov.

"Smiem do ignorovania zapojiť celú našu obec?" zaujímal sa ďalší, podľa ktorého by starostka mohla vysielať prejav v obecnom rozhlase, zatiaľ čo ľudia by zavreli okná a ignorovali doma, prípadne by prejav ignorovali kolektívne v krčme či hasičskej zbrojnici.

"Veľmi rád by som prejav ignoroval, ale kúpil som si výhodne televízor na splátky ...," zveril sa iný vtipkár v narážke na Kiskovo niekdajšie podnikanie so splátkovým predajom.

Ďalší sa zaujímali, či je možné Kisku ignorovať zo zahraničia, či bude tombola, či možno ignorovať korešpondenčne, alebo či sa ako ignorovanie počíta aj to, že si prejav nepustia ani z archívu, alebo ho dokonca po silvestrovskej noci prespia.

Nakoniec organizátori výzvu zmazali.

Kiska, ktorý predvlani v priamej voľbe porazil premiéra Roberta Fica, funguje ako istá protiváha Ficovej vlády a strany, dominujúcej v slovenské politike.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.