Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2014, 11:20

Košická súkromná vysoká škola dostale od vlády 36-tisíc

Súkromná Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach má dostať od štátu dotáciu vo výške viac ako 36.229 eur. Vláda túto čiastku pre školu odsúhlasila na svojom dnešnom zasadnutí.

Súkromné vysoké školy môžu dostať dotáciu zo štátneho rozpočtu až po vyjadrení organizácií, ktoré zastupujú vysoké školy a súhlase vlády SR. Kabinet dnes dotácii dal zelenú napriek tomu, že jej udelenie neodsúhlasili Rada vysokých škôl ani Slovenská rektorská konferencia.

Rezort školstva odporučil vláde odsúhlasiť poskytnutie dotácie. V návrhu na udelenie súhlasu s dotáciou uvádza, že škola sa zapojila do výzvy ministerstva školstva o poskytnutie dotácie a peniaze žiadala na projekt Integrácia akademického informačného systému s Centrálnou elektronickou prihláškou. Cieľom projektu je vytvorenie a sfunkčnenie prepojenia elektronickej prihlášky medzi portálom https://www.prihlaskavs.sk a akademickým informačným systémom MAIS na najvyššej úrovni prepojenia. Peniaze má škola dostať do 15. júna 2014.

"Jednotlivé projekty boli ohodnotené dvoma hodnotiteľmi, v prípade relevantného rozdielu v hodnotení bolo vykonané tretie hodnotenie. Predmetný projekt získal 83 zo 100 bodov, z hľadiska poradia ide o piaty najlepšie hodnotených projekt," píše ministerstvo v návrhu. V rámci výzvy a časti zameranej na podporu integrácie informačných systémov svoje žiadosti podalo 16 vysokých škôl. "Keďže projekt získal relevantné bodovanie od hodnotiteľov a je v súlade s cieľmi výzvy na rozvojové projekty, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR žiada vládu SR o udelenie súhlasu s poskytnutím dotácie," zdôvodnil rezort.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.