Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2013, 14:00

Hlasy po zápase: Pomohlo nám české šťastíčko

Hokejisti si v zápase proti USA verili. Pomohol nám aj americký brankár, tvrdí tréner Vůjtek.

Vladimir Vujtek, Snímka: TASR/P. Neubauer
Zdroj: TASR/P. Neubauer
Vladimír Vůjtek, tréner SR (zdroj: RTVS): "Som rád, že sme sa dokázali skoncentrovať na tento zápas a že sme ho zvládli. V pondelok som blahoželal Lotyšom, že nám pomohli k udržaniu štvrťfinálovej nádeje. Už včera bolo na porade vidieť na hráčoch, aká to bola pre nich psychická vzpruha. Chalani si verili, navyše sme hneď v úvodnej minúte dostali injekciu od amerického brankára, čo nám veľmi pomohlo. Po úvodnom góle si chalani začali veriť a podali perfektný výkon."

Rastislav Staňa. Snímka: Reuters
Zdroj: Reuters
Rastislav Staňa, brankár SR (zdroj: RTVS): "Ďakujem chalanom, odohrali vynikajúci zápas. Pred zápasom sme si verili, chceli sme dokázať, že nie sme to, čo si o nás doma ľudia mysleli. Pomohol nám výborný štart, keď sme dali dva rýchle góly. Hlavne prvá tretina bola dôležitá, nám sa v nej podarilo získať potrebný náskok. Škoda gólu v závere druhej tretiny. Tretiu sme už hrali vynikajúco, mám dojem, že Američania si už v závere šetrili sily na štvrťfinále."

Branko Radivojevič. Snímka: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Branko Radivojevič, autor úvodného gólu SR (zdroj: RTVS): "Som rád, že môj gól pomohol k postupu. Máme českého trénera, tak sa aj české šťastíčko na nás usmialo. Vedeli sme, že máme doma veľa neprajníkov, i keď si myslím, že v našej situácii sme skôr potreboval povzbudenie než kritiku. Verím, že môžeme štvrťfinálového súpera potrápiť."

Marko Daňo. Snímka: TASR
Zdroj: TASR
Marko Daňo, autor štvrtého gólu SR (zdroj: RTVS): "Som rád, že mi to tam konečne padlo a že sme postúpili. Hrali sme ako jeden muž, na začiatku nám pomohlo šťastíčko. Po úvodných góloch sme sa upokojili a hrali sme si svoju hru. V bránke nás skvele podržal Rasťo Staňa. Podali sme kolektívny výkon a náročnú úlohu sme zvládli. Sú to neopísateľné pocity, som šťastný, že postupujeme ďalej. Verím, že vo štvrťfinále prekvapíme ako minulý rok."

Miroslav Šatan. Snímka: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Miroslav Šatan, kapitán SR (zdroj: RTVS): "Som príjemne prekvapený a spokojný, ako sme dnes odpovedali kuvičím hlasom a ako sme hrali. V predošlých zápasoch sme mali veľa smoly, ale dnes sa nám to šťastíčko vrátilo. Mali sme dobrý úvod, rýchly gól nám pomohol. Dosiahli sme asi náš najlepší výsledok na tomto šampionáte, zdolali sme veľmi silného súpera. Dúfam, že nás toto víťazstvo naštartuje k ďalším úspešným výsledkom. Verím, že vyraďovacia časť bude mať nejaké prekvapenia a my sa o jedno postaráme."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.