Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2014, 00:00

Na top fakulte študujú „matfyzáci“

Akademická rankingová a ratingová agentúra ARRA zverejnila najnovšie rebríčky hodnotenia vysokoškolských fakúlt. Z jedenástich hodnotených skupín má až desať rovnakého lídra ako v minulom roku. Agentúra tiež hodnotila ako sa zmenili slovenské vysoké školy za posledných desať rokov. Uchádzači o štúdium sa podľa agentúry čoraz viac orientujú na kvalitnejšie fakulty. Počet študentov v dôsledku negatívnej demografie klesol a bude klesať. Zároveň intenzívne pokračovala migrácia za štúdiom do zahraničia, primárne Čiech. Viac ako tridsať percent kapacity slovenských vysokých škôl je nevyužitá. „Keďže uvedený vývoj bude pokračovať aj naďalej ide o zásadnú hrozbu nielen pre samotné vysoké školy, ale aj pre slovenskú spoločnosť ako takú,“ varuje agentúra vo svojej správe.

TECHNICKÉ FAKULTY

1. Fakulta chemickej a potravinárskej technológie, Slovenská technická univerzita

2. Strojnícka fakulta, Žilinská univerzita

3. Fakulta elektrotechniky a informatiky, Slovenská technická univerzita

...

23. Fakulta špeciálnej techni

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.