Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2021, 18:36 Aktualizované dňa 23.07.2021 o 18:43

Matovič ustúpil. Lengvarského rezortu uvoľnil milióny na očkovaciu kampaň

Uvoľnenie finančných zdrojov je však zo strany ministerstva podmienené prísnou kontrolou a efektivitou ich využitia.

Matovič ustúpil. Lengvarského rezortu uvoľnil milióny na očkovaciu kampaň
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ministerstvo financií vedené Igorom Matovičom uvoľnilo peniaze vo výške 3 862 559 eur na očkovaciu kampaň rezortu zdravotníctva.

Uvoľnenie finančných zdrojov je však zo strany ministerstva podmienené prísnou kontrolou a efektivitou ich využitia. Informoval o tom tlačový odbor MF SR.

"Dôrazne žiadame, aby boli peniaze zo strany ministerstva zdravotníctva vynaložené účelne a efektívne, lebo nechceli by sme, aby znova boli hodené do koša a minuté bez akéhokoľvek efektu,“ skonštatoval šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO).

Ministerstvo si podľa svojich vyjadrení uvedomuje, že budovanie kolektívnej imunity je mimoriadne dôležité. V tejto súvislosti pripomína, že prišlo aj s vlastnými motivačnými opatreniami na zvýšenie zaočkovanosti.

Ide o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus. "Zároveň upozorňujeme na to, že informačná kampaň na Slovensku kontinuálne prebieha, a teda nedošlo k jej prerušeniu," podotkol tlačový odbor.

Na rozhlasových staniciach sa podľa Ministerstva zdravotníctva realizuje rozhlasová kampaň Zaočkuj babku. V online priestore má rezort pripravené videospoty odborníkov.

​Regionálna kampaň sa zasa zameriava na zvýšenie povedomia o účasti na očkovaní prostredníctvom stotožnenia s podpornou osobnosťou. Kampaň potrvá do 15. októbra, prispôsobuje sa aktuálnemu vývoju.
MZ SR v súvislosti s očkovaciu kampaňou ešte 12. júla doplnilo potrebné údaje k žiadosti o zvýšenie finančných zdrojov na podporu kampane.

Tie od ministerstva vyžadoval rezort financií. Matovič svoje vtedajšie rozhodnutie o neodobrení finančných prostriedkov určených na mediálnu podporu očkovacej kampane odôvodnil tým, že strážia efektivitu vynakladania verejných prostriedkov.

Dôvody, pre ktoré sa neuvoľnili peniaze na očkovaciu kampaň, označila prezidentka Zuzana Čaputová za nepochopiteľné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.