Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2015, 01:03

Miškov: Slováci ukázali, že majú srdce aj rozum

Slováci odmietli nenávisť a netolerantnosť. Tak hodnotí výsledok dnešného referenda o rodine Juraj Miškov zo Slovenskej občianskej koalície (SKOK). Podľa neho Slováci v referende ukázali, že majú srdce aj rozum.

Miškov zároveň priznal, že nízka účasť hlasujúcich v referende ho prekvapila. "Vzhľadom na sebavedomie organizátorov, množstvo dobrovoľníkov i podporu katolíckej cirkvi musí byť účasť pre iniciátorov referenda veľkým sklamaním," povedal Miškov.

Jeho kolega Jozef Kollár konštatoval, že k urnám zrejme neprišli ani všetci tí, ktorí podpísali petíciu za vypísanie referenda. "V prvom rade ten výsledok ale vnímam ako dobrý signál, ktorý dáva najavo, že drvivá väčšina Slovákov si ctí občianske a osobné slobody a nikto, ani štát, by sa nemal starať o to, ako si ten druhý usporiada osobný život," uviedol Kollár.

Zároveň vyjadril nádej, že po referende nastane čas, v ktorom bude väčší priestor na toleranciu a pochopenie pre tých druhých. "Vzhľadom na to, že Slovensko má pred sebou veľké, najmä ekonomické výzvy, to, čo najmenej potrebujeme, je polarizovaná spoločnosť," zdôraznil Kollár.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.