Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2016, 15:40

Trestné stíhanie zastavili. Kauza Sokol, ktorú otvoril Bezák, sa skončila

Ukončilo sa vyšetrovanie kauzy financovania trnavskej arcidiecézy, na ktorú upozornil odvolaný arcibiskup Róbert Bezák potom, ako vo funkcii vystriedal Jána Sokola. Informuje o tom portál aktuality.sk.

"Keď Róbert Bezák prišiel na arcibiskupský úrad v Trnave ako nástupca Jána Sokola, začal skúmať aj finančné náležitosti. Hospodárenie arcidiecézy preveril dokonca finančný audit. Z neho malo vyplynúť, že nie je jasné, akým spôsobom bolo použitých niekoľko desiatok miliónov korún," konštatuje portál.

Bezák už skôr kritizoval značné finančné obnosy, ktoré podľa neho Sokol nemal podložené a nevedel ich zdokladovať.

V roku 2012 bolo na políciu v tejto súvislosti podané trestné oznámenie pre zločin skresľovania údajov v hospodárskej a obchodnej evidencii.

Polícia podľa portálu koncom minulého roka stíhanie zastavila s odôvodnením, že skutok sa nestal. Znalecký posudok, ktorý trval dva roky, mal totiž preukázať, že peniaze nezmizli, len boli nesprávne zaúčtované. Pre Aktuality.sk to potvrdili dva zdroje z prostredia polície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.