Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2021, 19:13

Kolíková: Zadržanie sudcu Najvyššieho súdu je ďalšou smutnou udalosťou pre justíciu

Ministerka spravodlivosti verí, že vec nezostane len vo fáze vyšetrovania.

Kolíková: Zadržanie sudcu Najvyššieho súdu je ďalšou smutnou udalosťou pre justíciu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zadržanie sudcu a predsedu správneho kolégia Najvyššieho súdu Jozefa Milučkého je ďalšou smutnou udalosťou pre slovenskú justíciu. Vo štvrtok to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

„Každá takáto udalosť znamená, že sa zvýši nedôveryhodnosť justície a musíme urobiť všetko pre to, aby sme jej dôveryhodnosť vrátili. Preto je veľmi dôležitá reforma justície,“ podotkla Kolíková.

Verí, že vec nezostane len vo fáze vyšetrovania.

„Je dôležité, aby sa každá takáto vec riadne vyšetrila až do úplného výsledku trestného konania," dodala. Znamená to podľa nej fázu, keď súdy rozhodnú o vine alebo nevine.

Kolíková vyhlásila, že prípad predsedu správneho kolégia Najvyššieho súdu potvrdzuje, že realizovanie výberových konaní na sudcov nového Najvyššieho správneho súdu bolo jedinou správnou voľbou.

Milučký je predsedom jedného zo štyroch kolégií Najvyššieho súdu. Podľa medializovaných správ ho vyšetrujú pre podozrenie z korupcie.

Národná kriminálna agentúra mala u neho vykonať aj domovú prehliadku. V minulosti pôsobil ako sudca Okresného súdu v Čadci, neskôr pôsobil na Krajskom súde v Žiline. Na Najvyššom súde pôsobí od roku 2009.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.