Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2021, 18:10 Aktualizované dňa 22.07.2021 o 18:28

Dušan Kováčik zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Najvyšší súd konštatoval, že u Kováčika pretrváva existencia dôvodov kolúznej a preventívnej väzby.

Dušan Kováčik zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik zostáva aj naďalej vo väzbe.

Vo štvrtok o tom rozhodol Najvyšší súd, keď zamietol jeho sťažnosť podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu.

Ten 15. júla nevyhovel žiadosti obžalovaného o prepustenie z väzby na slobodu. Informovala o tom hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

"Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obžalovaného Dušana K. podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 15. júla 2021, ktorým bola zamietnutá žiadosť obžalovaného o prepustenie z väzby na slobodu a jeho väzba nebola nahradená," spresnila hovorkyňa s tým, že u obžalovaného pretrváva existencia dôvodov kolúznej a preventívnej väzby.

Bývalý špeciálny prokurátor čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Tvrdí, že je nevinný.

Na súde v Pezinku sa v tejto veci zatiaľ pojednávalo šesť dní. Proces má pokračovať 11. augusta. Kováčika zadržali a obvinili v októbri 2020. Svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení.

Koncom marca Kováčika obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku. Kováčik mal prijať úplatok vo výške 50-tisíc eur od podnikateľa Petra K. Úplatok sa týka trestnej veci bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefa R.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.