Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2016, 14:06

Banská Bystrica podporuje učiteľov. Na fakulte hrozí ostrý štrajk

Akademický senát Filozofickej fakulty UMB v Banskej Bystrici sa pripája k výzve Iniciatívy vysokoškolských učiteľov a podporuje požiadavky štrajkujúcich učiteľov.

"Vyzývame akademickú obec fakulty, aby sa pripojila k iniciatíve IVU. Obraciame sa na vysokoškolských pedagógov, aby svoj postoj vyjadrili registrovaním sa na stránke Iniciatívy slovenských učiteľov. Zároveň sa obraciame na študentov fakulty, aby verejne vystúpili na podporu štrajkujúcich učiteľov. Ak sa Vláda SR nebude vážne zaoberať požiadavkami ISU, vyzývame akademickú obec FF UMB, aby vstúpila do neobmedzeného ostrého štrajku v koordinácii s ostatnými akademickými pracoviskami," píše sa v stanovisku akademického senátu.

Ešte v počiatkoch štrajku sa svojimi stanoviskami pripojili k nespokojným učiteľom aj niektoré fakulty. Minulú stredu sa táto morálno-verbálna podpora pretavila aj do skutočnosti.

Vznikla Iniciatíva vysokoškolských učiteľov, ktorej 16 členov štrajkového výboru sa vyslovilo za podporu ISU a vstúpilo do štrajkovej pohotovosti. Vysokoškoláci však neprichádzajú s vlastnými požiadavkami. „Ide nám o schválenie požiadaviek našich kolegov. Za predpokladu, že sa tak nestane, sme odhodlaní vyzvať akademickú obec, aby vstúpila do štrajku od 15.2. a urobíme všetko pre to, aby sa od pondelka štrajkovalo,“ približuje situáciu člen výboru Juraj Halas z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Gro členov vysokoškolského štrajkového výboru je práve z bratislavských pracovísk. Až deviati z nich z Univerzity Komenského. Pridali sa však aj kolegovia z Trnavy, Košíc či Banskej Bystrice. Vzhľadom na krátku existenciu IVU je iniciatíva zatiaľ v štádiu hľadania podpory.


 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.