Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2021, 10:19 Aktualizované dňa 22.07.2021 o 14:14

Sudca v rukách NAKA. Policajti zadržali šéfa správneho kolégia na Najvyššom súde

Podľa medializovaných správ ho vyšetrujú pre podozrenie z korupcie.

Sudca v rukách NAKA. Policajti zadržali šéfa správneho kolégia na Najvyššom súde
Zdroj: FB/Polícia SR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala vo štvrtok sudcu Najvyššieho súdu a predsedu správneho kolégia NS SR Jozefa Milučkého. Informuje o tom Denník N. Prezídium Policajného zboru sa zatiaľ k zásahu nevyjadrilo.

Sudcu zbavil predseda NS SR Ján Šikuta na žiadosť Prezídia Policajného zboru mlčanlivosti. Informovala o tom Zuzana Maslišová zo sekretariátu vedúcej Kancelárie NS SR.

"Predseda NS SR bol požiadaný listom z Prezídia Policajného zboru o zbavenie sudcu NS SR Milučkého povinnosti zachovávať mlčanlivosť. Predseda NS SR Ján Šikuta tejto žiadosti vyhovel," objasnila Maslišová.

"K prebiehajúcim úkonom polície sa Úrad špeciálnej prokuratúry nebude vyjadrovať. Informácie poskytneme, až keď to procesná situácia umožní," povedala  hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Vedenie NS SR by malo poskytnúť svoje stanovisko počas dňa.

Milučký je predsedom jedného zo štyroch kolégií NS SR. Podľa medializovaných správ ho vyšetrujú pre podozrenie z korupcie. NAKA mala u neho vykonať aj domovú prehliadku.

Milučký v minulosti pôsobil ako sudca Okresného súdu v Čadci, neskôr pôsobil na Krajskom súde v Žiline. Na NS SR pôsobí od roku 2009.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.