Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2021, 09:30

Na Slovensku sa vyskytla nebezpečná kozmetika. Pochádza z Pobrežia Slonoviny

Medzi nebezpečné patrí kozmetický výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom Bronz Tone Maxi Tone.

kozmetika

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) ich nahlásil kontrolný orgán vo Švédsku. Je možné, že sa nachádzajú aj na Slovensku. Informovali o tom z odboru komunikácie úradu.

Medzi nebezpečné patrí kozmetický výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom Bronz Tone Maxi Tone. Pochádza z Pobrežia Slonoviny.

Výrobok obsahuje látku klobetazol propionát , ktorá patrí do skupiny kortikosteroidov a je viazaná na lekársky predpis. Môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy.

Ďalej ide o kozmetický výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom El Nett Cream, rovnako z Pobrežia Slonoviny. V tomto výrobku bola zistená prekročená koncentrácia kyseliny salicylovej.

Do systému RAPEX nahlásili aj výrobok na zosvetlenie pokožky značky Shivanya s názvom Shivanya Beauty Cream. V tomto výrobku zistili prítomnosť ortuti. Tá sa kumuluje v ľudskom tele a môže poškodiť obličky, mozog, nervový systém, môže ovplyvniť aj reprodukciu.

Tiež ide o výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom New Light Zaban Cream z Pobrežia Slonoviny. V ňom zistili prekročenú koncentráciu kyseliny salicylovej.
Aj posledný výrobok s názvom La Bamakoise Tamarin Creme z Pobrežia Slonoviny mal problém s prekročením koncentrácie kyseliny salicylovej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.