Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2015, 12:56

Slováka vyšetrujú pre podvod. Poberal dávky a pritom vlastnil vyše sto áut

Trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu začala polícia v Michalovciach. Mal sa ho dopustiť poberateľ dávok v hmotnej núdzi. Zatajil, že je vlastníkom jedného a držiteľom vyše stovky vozidiel. Na poberanie peňazí v tejto súvislosti nemal nárok.

Muž podozrivý z podvodu sa počas poberania dávok od septembra 2012 do apríla 2015 stal vlastníkom jedného a držiteľom 107 motorových vozidiel. Neinformoval však o tom úrady. „Ohlasovaciu povinnosť si nesplnil, a to aj napriek tomu, že o tejto skutočnosti bol náležite poučený, a takto zatajil rozhodujúcu skutočnosť na trvanie nároku na pomoc v hmotnej núdzi,“ uviedol k prípadu hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Za spomínané obdobie vyplatil mužovi úrad práce, sociálnych vecí a rodiny dávku a príspevky v hmotnej núdzi, na ktoré nemal nárok. Škodu vyčíslili na viac ako 5100 eur.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.