Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2013, 16:01

Na východnom Slovensku dnes mrzlo

Mráz aj vo výške dva metre nad povrchom dnes zaznamenali na dvoch staniciach Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na východe Slovenska. Podolínec hlásil -0,2°C a Spišské Vlachy zase -0,4°C. Informuje o tom meteorológ Pavol Beránek na webe SHMÚ.

Prízemný mráz sa však dnes ráno vyskytol aj na iných staniciach východného a severného Slovenska. "V Kamenici nad Cirochou bol prekonaný aj rekord minimálnej teploty pripadajúcej na 7. septembra," podotkol Beránek. Namerali tam dnes +2,2°C. Takto chladno tam v daný deň podľa meteorológa nebolo ani raz minimálne za posledných 63 rokov.

Beránek vysvetľuje, že hlavným dôvodom prečo bolo dnešné ráno také chladné bol fakt, že od severu zasahovala do našej oblasti tlaková výš. "Nad východnou časťou Slovenska sa nachádzal relatívne chladnejší vzduch a pri jasnom a málo veternom počasí klesla teplota vzduchu počas noci na veľmi nízke hodnoty," uviedol.

V minulom roku na začiatku septembra SHMÚ zaznamenal veľmi teplé počasie, napríklad v Dudinciach namerali 3. septembra teplotu 33,6°C. "V tomto roku je začiatok septembra úplne iný," podotkol meteorológ.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.