Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2015, 13:09

Obnova námestia mala stáť takmer milión, ušetrili tretinu (+vizualizácie)

V Prievidzi začali tento týždeň s rekonštrukciou Námestia J.C. Hronského na sídlisku Píly. Peniaze na projekt získala radnica z Regionálneho operačného programu (ROP), opatrenia Regenerácia sídiel. Rekonštrukcia za takmer 600-tisíc eur má byť podľa zmluvy o dielo hotová do konca mája.

Na snímke z Google Maps je zobrazená súčasná podoba námestia. V galérii si pozrite vizualizácie:

"V pondelok (23.3.) prevzal zhotoviteľ diela stavenisko a v súčasnosti už intenzívne prebiehajú stavebné práce," povedal pre TASR viceprimátor Prievidze Ľuboš Maxina.

Vyčíslil, že pôvodný rozpočet celého projektu bol vo výške zhruba 960-tisíc eur, zo súťaže vzišla ako víťazná ponuka suma 599-tisíc eur s daňou z pridanej hodnoty. "Zhotoviteľom je spoločnosť M- Silnice z Českej republiky. Tejto firme sa už v minulom roku podarilo vyhrať jednu verejnú zákazku pri obnove dlažby na Ulici Š. Moyzesa, takže nie sú pre nás úplne neznámi," poznamenal.

Projekt, ako ozrejmil Maxina, počíta s výmenou dlažby, obnovou chodníkov v blízkosti námestia, pribudnúť by na ňom mala výsadba, lavičky, osvetlenie. Novým prvkom bude aj malá fontána na pitie a dominantou budú nové hracie plochy pre deti.

"Sídlisko Píly v nedávnej minulosti oslávilo svoje 60. výročie a ja pevne verím, že toto námestie zapadne do celého kontextu sídliska a bude takým skrášlením života v našom meste. A hlavne, že tu obyvatelia nájdu relax a dobrý pocit, že sa na nich nezabúda a že aj toto námestie má svoje miesto či už v dejinách alebo aj v súčasnosti mesta Prievidza," dodal Maxina.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.