Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2015, 00:00

Dôvera doplatila na platy

Najväčšia slovenská súkromná zdravotná poisťovňa si minulý rok pripísala minimálny zisk.

Kým lekári minulý rok oslavovali, ekonómovia boli opatrnejší. Rast platov zdravotníckych pracovníkov bol na jednej strane víťazstvom, no začína si vyberať aj svoju daň. Ešte v roku 2013 zarobila naša najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera za rok takmer 50 miliónov eur. Už vlani však došlo v ziskoch poisťovne k zásadnej zmene. Dôvera, ktorú ovládajú finančníci z Penty, si zapísala na svoje pomery chudobný úlovok, len o málo viac ako dva milióny eur. „Celkové náklady na zdravotnú starostlivosť nám oproti minulému roku stúpli o takmer 50 miliónov eur,“ odôvodnil generálny riaditeľ Martin Kultan.


Celý článok nájdete TU!


Analytici majú v poklese zisku jasno a zdôvodňujú ho práve vyššími platmi zdravotníckeho personálu. „Nemocnice zvýšené náklady okamžite pýtajú od zdravotných poisťovní,“ vysvetľuje analytik Health Polici Institute Tomáš Szalay. Klesajúce zisky v poslednom roku zaznamenali aj ostatné dve slovenské zdravotné poisťovne.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.