Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2014, 15:57

Ministerstvo za posledné roky stratilo na vážnosti, vyhlásil nový šéf rezortu hospodárstva

Prioritou nového šéfa Ministerstva hospodárstva (MH) SR Pavla Pavlisa (Smer-SD) v úrade budú zahraničné investície. "Prioritne sa chcem sústrediť na zahraničné investície, aktívne chcem vstupovať do procesu vyhľadávania a získavania nových investorov," uviedol dnes po svojom menovaní do funkcie ministra hospodárstva v Prezidentskom paláci.

"Z môjho pohľadu ma čaká trošku ťažké obdobie, čo sa týka znižovania administratívnej záťaže podnikateľov. Na aktuálnu situáciu sa musím sústrediť aj v prípade energetickej bezpečnosti Slovenska a čaká ma taktiež mnoho ďalších aktivít," priblížil svoje zámery. Zároveň však zdôraznil, že na funkciu ministra je pripravený, keďže na rezorte hospodárstva pôsobil ako štátny tajomník dva roky.

Pavlisove prvé kroky budú ešte dnes viesť do Národnej rady SR, keďže v parlamente sa v skrátenom legislatívnom konaní prerokúva novela zákona o ochrane spotrebiteľa z dielne rezortu hospodárstva. Počas svojho pôsobenia vo funkcii šéfa rezortu chce podľa svojich slov vrátiť MH vážnosť a dôležitosť. "Myslím si, že za posledné štyri roky ministerstvo trochu stratilo zo svojej akčnosti," poznamenal.

Jeho rezort čaká aj výmena štátnych tajomníkov. "Určite budem meniť obidvoch štátnych tajomníkov. Jedného už mám vybratého, tak ako bolo oznámené. Bude ním Rastislav Chovanec. O druhom, ktorý by sa mal venovať energetike, ešte rokujem," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.