Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2014, 17:53

Kňažko pre HN: Nevylučujem možnosť kandidovať na primátora Bratislavy

Kandidát na prezidenta Milan Kňažko, ktorý skončil vo voľbách na štvrtom mieste, v rozhovore pre HN:

Vyzvete svojich voličov, aby v druhom kole podporili niektorého z dvoch kandidátov? Koho?
Už sa tak stalo. Vyjadril som podporu Andrejovi Kiskovi.

Čomu pripisujete neúspech v postupe do druhého kola?
Voliči si vybrali inú ponuku, ako bola tá moja, a ich rozhodnutie treba rešpektovať. Najväčším problémom našej kampane bol nedostatok finančných zdrojov. Ukázalo sa, že v prezidentských voľbách sa väčší dôraz kladie na marketing než na obsah. Ale to tiež treba rešpektovať, lebo taká je doba.

Chcete využiť voličský potenciál v ďalšej politickej kariére? Ako?
O tom v tejto chvíli neuvažujem.

Budete sa uchádzať o podporu voličov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách? Môžete vylúčiť, že budete bojovať  o post primátora Bratislavy?
Zatiaľ poviem k tomu len toľko, že výsledok v Bratislave ma veľmi potešil. Nechcem špekulovať o voľbách primátora Bratislavy v tejto chvíli. Teší ma, že takmer štvrťmilióna voličov sa stotožňuje s mojou predstavou o občianskej spoločnosti. Na tom sa dá tiež stavať.

Sklamalo vás, že Pavol Hrušovský týždeň-dva pred voľbami neodstúpil a nedal šancu ďalším pravicovým kandidátom?
V konečnom finále sa ukázalo, že pán Hrušovský sa nemusel vzdávať v prospech iného kandidáta, pretože voliči ho opustili aj bez toho.

V predvolebnej kampani ste vyjadrili sympatie Radoslavovi Procházkovi, dokonca ochotu voliť jeho stranu, ak by ju založil. Mnohí pravicoví voliči sa rozhodovali práve medzi vami a Radoslavom Procházkom. Nepostúpili ste ani vy, ani on. Je vám to ľúto?
Radoslav Procházka mal pozoruhodný finiš v kampani. Je to mladý človek a pôsobenie v politike má pred sebou. Nemyslím si, že má dôvod byť sklamaný.

Ako vnímate prepad hlasov Roberta Fica v porovnaní s predvolebnými prieskumami?
Volič Smeru sa zrejme nestotožnil s myšlienkou, že úradujúci premiér sa chce stať prezidentom. Teda odísť na funkciu, z ktorej nemôže splniť sľuby o istotách. Vyzerá to tak, že kandidatúra Roberta Fica jeho voličov príliš nenadchla.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.